Od minulého týdne je společnost Storz & Bickel GmbH & Co. KG oficiálně součástí společnosti Canopy Growth Corporation. Kupní smlouva byla uzavřena za 3,7 miliard korun a pod Canopy Growth tím přechází i všechny dceřinné společnosti Storz & Bickel.

Německá společnost Storz & Bickel patří mezi průkopníky ve vývoji a výrobě vaporizérů a na trhu se pohybují už více než dvě dekády. Značka je hrdým držitelem více než 17 patentů týkajících se vaporizérů a kultovní produkty jako Volcano® Medic nebo Mighty® Medic si získaly mezinárodní popularitu. Jako jedny z mála jsou také oficiálně schváleny pro léčebné užívání konopí. Společnost své výrobky distribuuje do 50 zemí po celém světě.

“Spojení s Canopy umožní společnosti S & B podniknout další důležitý krok vpřed. Přístup k výzkumu a vývoji laboratoří Canopy Growth a jejich know-how otevírá zcela nové možnosti vývoje,” uvedli zakladatelé S & B Markus Storz a Jürgen Bickel, kteří i nadále zůstávají součástí organizace, které budou poskytovat odborné poradenství.

“Storz & Bickel považujeme za nejvýznamnější technologickou společnost v oboru,” nechal se slyšet Bruce Linton, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Canopy Growth. Díky kombinaci své pevné pozice na trhu, otevřenému prostředí pro legální vývoj a solidnímu portfoliu Storz & Bickel, je podle něj Canopy připravena převzít vedení na trhu s vaporizéry v globálním měřítku.

Tato akvizice je bezesporu jednou z největších, kterou v letošním roce konopný sektor zaznamenal. Jaké další můžeme čekat?