Pražský Cannafest je největší akcí svého druhu na světě. Letos v listopadu se konal již podeváté a nabídl nejen bohatou přehlídku posledních novinek na konopné scéně, ale také zajímavé přednášky a živé koncerty. Na ploše letňanského výstaviště větší než 19.000 m2 se během třídenního veletrhu představilo 276 vystavovatelů z 27 zemí světa a branami prošlo 30.159 návštěvníků. 

Novinky ze světa pěstování i CBD

Na Cannafestu jako obvykle nechyběli přední výrobci pěstebních potřeb z celého světa a slavné semenné banky jako DNA Genetics, Barney’s Farm nebo Dinafem, které nabídly semínka stovek zajímavých konopných odrůd. Výrazně se rozrostla také sekce společností, které se zaměřují na prodej rozmanitých výrobků s obsahem CBD. Oleje, potraviny, kosmetiku nebo extrakty s protizánětlivým kanabidiolem doplnily sušené květy z certifikovaného konopí obsahujícího až 10 % CBD, a THC v zákonem povolené normě do 0,3 %. Ty se v poslední době začínají objevovat i na českém trhu a na první pohled byste je od konopí bohatého na THC nerozeznali.

Za informacemi a léčbou

Ve dnech 1.–2. listopadu se v moderních konferenčních prostorách veletrhu uskutečnil druhý ročník pražské konference EuroAm CBC, určené k navázání bližší obchodní spolupráce mezi Evropou a Amerikou. O víkendu ji pak vystřídala odborná konference s programem zajímavých přednášek o konopí určených pro širší veřejnost, která přilákala početné publikum nejen z řad seniorů a pacientů, jež Cannafest každoročně hojně navštěvují. Mezi přednášejícími nechyběli specialisté z Kanady, USA, Izraele, Chorvatska, České republiky, Austrálie a Slovinska, kteří prezentovali poslední poznatky v oblasti léčby, prostor byl ale věnován i legislativě a důležitosti občanského aktivismu v podpoře destigmatizace konopí. Na veletrhu měla stánek také Česká pirátská strana, která s veřejností debatovala o nedávno předloženém návrhu na legalizaci samopěstování rostlin pro vlastní potřebu.

Koncerty a workshopy

Program nabídl i třídenní hudební maraton elektroniky a reggae pod taktovkou Radia Rastafari a spokojeným davům příznivců zahrály české i zahraniční hvězdy jako Lion-D, Medial Banana nebo Uwe Banton. S páskou veletrhu byl vstup zdarma nejen na koncerty, ale také na několik afterparties v centru města. O nekončící zábavu se starala i doprovodná stage, kde se vystřídal beatbox, breakdance, žonglování i yo-yo show. Rodiče s dětmi ocenili dětskou zónu s profesionálním hlídáním, malováním na obličej a prostorem pro hraní. V režii spolku Konopa probíhaly během celého veletrhu zajímavé workshopy, kde se návštěvníci mohli dozvědět o využití konopí jako ekologického materiálu a naučit se vyrábět konopný beton, pivo nebo textilní vlákno.


Děkujeme celému tým Cannafestu, návštěvníkům i vystavovatelům za jedinečnou atmosféru letošního veletrhu a těšíme se na jubilejní desátý ročník! Konat se bude konat ve dnech 1.– 3. 11. 2019 na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany a předcházet mu bude 30.–31. 10. 2019 obchodní konference EuroAm CBC. Aktuality o budoucích akcích budeme průběžně zveřejňovat na webových stránkách www.cannafest.com a www.euroamcbc.com